Uroczystość nadania tytułu i medalu Autora Dziecięcej Radości

15 listopada 2019r. w naszej szkole po raz piąty odbyła się uroczystość nadania tytułu i medalu Autora Dziecięcej Radości. W tym roku głównym bohaterem był pan Grzegorz Kasdepke, autor wielu wyjątkowych książek, które dzieci czytają z ogromnym zainteresowaniem. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą ciekawostek z życia i twórczości Grzegorza Kasdepke.

Uczniowie wcielili się w role bohaterów książek pisarza i z poczuciem humoru zaprezentowali część artystyczną. Nie zabrakło m.in. Kacpra, inżyniera Ciućmy i detektywa Pozytywki.

Wzruszony laureat podziękował dzieciom za to, że sięgają po jego książki, zachęcił do czytania, zwłaszcza tych, którzy nie lubią czytać i obiecał, że medal zmotywuje go do dalszej twórczej pracy.

Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia i Autor Dziecięcej Radości wpisał wiele pięknych dedykacji do  książek małych czytelników.
W sali gimnastycznej można było obejrzeć wystawę prac uczniów, inspirowanych książkami pisarza. Wśród licznych prac było wiele portretów, a jeden z nich został podarowany na pamiątkę Grzegorzowi Kasdepke.

11 (Kopiowanie)